>>MAMY W SZKOLE NOWY CIĄGNIK !!!<<
>>18 marca - XIV Powiatowy Konkurs Wielkanocny [click]<<


archiwum

Wigilia sołecka w Swarożynie

Tradycyjnie każdego roku w gminie Tczew organizowane są spotkania opłatkowe w poszczególnych sołectwach. W mniejszych sołectwach lokalna społeczność, która tworzy jedną dużą rodzinę, spotyka się w świetlicach by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie spędzić miłe i radosne chwile. Większe sołectwa ze względów organizacyjnych skupiają się na osobach starszych, samotnych i potrzebujących wsparcia. Dla niektórych osób jest to jedyna wigilia, gdyż święta spędzają sami. Dzięki takiej inicjatywie sołtysów i rad sołeckich, szczególnie te osoby starsze i samotne mogą wyjść z domu, spotkać się z sąsiadami, wspólnie pośpiewać kolędy i poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.

W Swarożynie już po raz 25 odbyła się wigilia sołecka. Uczestniczyło w niej ponad 60 osób. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Tczew Roman Rezmerowski, sekretarz Joanna Szlicht, radny Powiatu Tczewskiego Piotr Odya, ks. proboszcz Piotr Malinowski, sołtys Swarożyna Szczepan Klinkusz, sołtys Goszyna Karolina Filcek, dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie Wojciech Czerwiński oraz dyrektor Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie Jarosław Bartoszewski. Zgromadzonych gości przywitała radna Anna Kata. Spotkanie opłatkowe uświetniły „Jasełka” zaprezentowane przez dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie, przygotowane przez Panią Katarzynę Pałasz.

Po tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do kolacji wigilijnej, przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Swarożyna. Podczas tego wyjątkowego spotkania wszyscy goście zostali obdarowani świątecznymi stroikami, które zostały wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Czas upłynął niepostrzeżenie w miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.


Wigilia sołecka w Swarożynie - SIGT


wswar2.JPGwswar3.JPGwswar4.JPGwswar5.JPG
17 Grudnia 2015 by J. Prabucki


name:
mail: (optional)

smile:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNewsNiedziela
13 marca
2016

Do zakończenia zajęć szkolnych
2015/16 pozostało:
Dziś są imieniny:

Odwiedziło nas:
1896702 osób

W3C XHTML 1.1