Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 kwiecień 2018
czwartek, 19 kwiecień 2018 13:06

Pożegnanie absolwentów

Wczoraj wieczorem w internacie odbyło się uroczyste "Pożegnanie absolwentów" kończących szkołę i opuszczających mury internatu. Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała z tej okazji dla swoich kolegów i koleżanek pamiątkowe birety, upominki i dyplomy. Mogliśmy także powspominać ich minione lata pobytu w internacie dzięki przygotowanej prezentacji zdjęć. Przy okazji zostały wręczone dyplomy i nagrody dla członków Młodzieżowej Rady Internatu poprzedniej kadencji za ich aktywność i zaangażowanie w działalność na rzecz placówki. Ponadto nagrody otrzymały osoby, które wygrały w konkursie zorganizowanym podczas tegorocznego "Maskowego Balu Przebierańców". W kategorii " najlepiej przebrany wychowawca" zwyciężyła p. Karolina Kluge-Wojciechowska, w kategorii ""najlepiej przebrany wychowanek/ka" nagrodę otrzymała Wiktoria Baniecka, w kategorii "królowa balu" - nagroda powędrowała do Mirelli Tasarz a "króla balu" do Rafała Warczaka. Po pamiątkowych zdjęciach młodzież mogła wspólnie pośpiewać karaoke i potańczyć. I tu także przewidziano nagrody za występy dla najbardziej odważnych i utalentowanych muzycznie wychowanków. Pierwsze miejsce w konkursie karaoke zdobył Jakub Godlewski, drugie - Krzysztof Sijka a trzecie - Kamil Staszko. Gratulujemy!

 

Dział: Internat
czwartek, 19 kwiecień 2018 13:04

Akcja dla bezdomnych zwierząt

18 kwietnia grupa wychowanek internatu udała się do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Celem wyjazdu było przekazanie karmy dla psów i kotów zakupionej z pieniędzy ze zbiórki charytatywnej przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły. Dziewczynom, jak i wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę dziękujemy za zaangażowanie.

 

 

Dział: Internat
czwartek, 19 kwiecień 2018 12:57

Wyjazd do muzeum

Robi się ciepło … więc czas na wycieczki. We wtorek, 17 kwietnia grupa wychowanków internatu pod opieką p. M. Kurowskiej, p. E. Siekierzyńskiej i p. J. Bartoszewskiego udała się do Gdańska. Celem wyjazdu było przede wszystkim Muzeum II Wojny Światowej, które poznaliśmy dzięki bardzo kompetentnej Pani Przewodnik. Przygotowane odbiorniczki ułatwiły nam skupienie na rzeczach ważnych. Pozostaną nam w pamięci jej opowiadania, dotyczące tragicznych losów pojedynczych osób i całych rodzin. Pani Ola ukazała i wyjaśniła nam przyczyny i przebieg wojny na świecie i w Polsce oraz historię systemów totalitarnych. Zapadło nam w pamięć przesłanie Muzeum dla przyszłych pokoleń, aby nigdy narody nie powtórzyły błędów, które z historii należy wyciągnąć. Następnie udaliśmy się do Centrum U7 na kręgle, gdzie można było dać upust swojej sile i umiejętnościom. Niektórzy okazali się wytrawnymi graczami, a inni grali w kręgle po raz pierwszy. Znaleźli się też tacy, którzy woleli grę w bilarda. Drugi już wyjazd internacki zaliczamy do udanych i czekamy na kolejne pomysły naszych wychowawców.
 J. Bartoszewski
 
Dział: Internat
czwartek, 19 kwiecień 2018 12:53

Konkurs poezji i prozy Jana Pawła II

Kwiecień to w internatach szkól rolniczych czas różnych konkursów, głownie śpiewaczych i recytatorskich. Nasi wychowankowie w dniu 12 kwietnia, wzięli udział w XIII Konkursie Prozy i Poezji Jana Pawła II Burs i Internatów Województwa Pomorskiego, który odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym był test z biografii św. Jana Pawła II (udział brali: Daria Dunajska - zajęła II miejsce, Daria Filcek- zajęła IV miejsce, Rafał Warczak i Mariola Talaśka- zajęli VII miejsce ), a drugi etap to konkurs Prozy i Poezji Jana Pawła II- poezja recytowana i śpiewana (udział brała Karolina Keister). Dziękujemy uczniom za reprezentowanie w konkursie naszej szkoły i za zamiłowanie do sztuki żywego słowa. Słuchanie tych i innych recytacji pozwoliło zastanowić się nad sensem wiary ukazanym w poezji naszego wielkiego Rodaka. 
Warto dodać w tym miejscu, że w 22 marca Szkoła w Bolesławowie była organizatorem XVII konkurs Piosenki Burs i Internatów Województwa Pomorskiego, w którym udział wzięła nasz wychowanka Mirella Tasarz. 
M. Kurowska

 

Dział: Internat
czwartek, 19 kwiecień 2018 12:51

Wychowawca na wesoło

W internacie ZS CKR od kilku tygodni wychowankowie zastanawiali się, którego z wychowawców wybrać do namalowania jego bądź jej portretu. Wszystko w ramach konkursu plastycznego „Wychowawca na wesoło”. Spłynęło kilka prac. Postanowiono wytypować do etapu rejonowego jedną pracę, Diany Zieman, którą to pracę uznano za najbardziej pracochłonną. Zajęła ona II miejsce w Konkursie Wojewódzkim Burs i Internatów Województwa Pomorskiego , którego organizatorem był Internat Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

M.Kurowska

Dział: Internat
czwartek, 19 kwiecień 2018 12:42

Wyjazd do Aquaparku

Popołudnie dnia 13 marca 2018 w internacie ZS CKR upłynęło pod znakiem mokrego i aktywnego wypoczynku – wybraliśmy się bowiem do Aquaparku w Redzie. Wycieczka do Aquaparku była świetną zabawą i integracją. Przez 3 godziny młodzież pod opieką p. kierownik internatu Moniki Zybury oraz opiekunów p. Moniki Kurowskiej, p. Emilii Siekierzyńskiej i p. Jarosława Bartoszewskiego korzystali z „wodnego szaleństwa”. Grupa prawie czterdziestu mieszkańców internatu mogła skorzystać z ogromnej ilości atrakcji, jakie oferuje aquapark. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie wodne i basen z falą. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks i zabawę. Po takim spożytkowaniu energii wieczorny posiłek został wchłonięty błyskawicznie. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka. Czy było fajnie? Zobaczcie zdjęcia, a sami się przekonacie …

J. Bartoszewski

 

Dział: Internat

Odwiedziło nas

4398505
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
1116
19536
66427
4269609
163419
434454
4398505

Twoje IP: 34.234.76.59
2019-01-18 02:26

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

Mapa